Edukacija
Seniko studio
Alternativne (privatne)
16.02.2009. Veleučilište Vern preuzelo Zagrebačku školu za menadžment
Time je stvorena grupacija s oko 2.000 studenata i 250 predavača

Zagrebačka škola za menadžment (ZŠM), potpisivanjem ugovora o preuzimanju danas u Zagrebu, ušla je u sastav Veleučilišta Vern. Ostvarenom suradnjom, kako je istaknuto na konferenciji za novinare, dodatno se proširuje obim studija dostupnih na Vernu te se stvara grupacija s oko 2.000 studenata i 250 predavača.

Prema riječima Ozrena Jurekovića, glavnog direktora Veleučilišta Vern, ovim se potezom nastavni plan i program komplementarno širi prvenstveno na područje turizma, kao jedne od glavnih gospodarskih grana u Hrvatskoj koja sudjeluje s oko 23 posto u nacionalnom BDP-u.

O vrijednosti investicije nije mogao govoriti rekavši da se radi o poslovnoj tajni, no naveo je da se transakcija obavila uz pomoć kredita kako se ne bi opteretilo tekuće poslovanje.

Proces spajanja dvaju institucija trebao bi trajati najmanje tri godine, a u prvoj fazi objedinit će se sektori komunikacija i marketinga, uz zadržavanje svih postojećih radnih mjesta te moguće otvaranje novih.

“Preuzimanje ZŠM-a prvi je korak u konsolidaciji tržišta visokog poslovnog obrazovanja u Hrvatskoj te je za očekivati da se u nastavku započetog procesa formira nekoliko velikih obrazovnih kuća”, kazao je Jureković.

Da će od objedinjavanja Verna i ZŠM-a imati koristi ne samo ove dvije institucije, nego i studenti, sektor turizma, gospodarstvo te društvena i akademska zajednica u cjelini, vjeruje direktor grupe Vern Branko Štefanović.

Po njegovom mišljenju gospodarska slika u Hrvatskoj je previše usitnjena. “To dovodi do nedovoljne iskorištenosti resursa pa je za očekivati nužnu konsolidaciju i okrupnjavanje subjekata u brojnim granama što je korak u pravom smjeru”.

Ministar znanosti, Dragan Primorac, koji je nazočio potpisivanju ugovora, istaknuo je kako vrijeme u kojem se obrazovni sustav dijelio na društveeni i privatni ubrzano prolazi ustupajući mjesto podjeli na kvalitetni i nekvalitetni sustav.

“Naš je zajednički cilj da u Hrvatskoj razvijemo najkonkurentniji obrazovni sustav u ovom dijelu Europe do 2010. godine”, istaknuo je Primorac.

U ostvarenju tog cilja ključnu bi ulogu trebalo odigrati očekivano pridruživanje Europskoj uniji, usporedivost sustava po kvaliteti s onima u razvijenim EU zemljama te izlazne kompetencije studenata.

On je naglasio da će uvođenje obaveznog srednjoškolskog obrazovanja na godišnjoj razini povećati broj učenika za oko 80.000 čime se značajno povećava potencijal za visoko školstvo.

Povezani članci
05.09.14 Seminari, konferencije
Na VERN'u održan panel „Vrijeme , destinacije, manifestacije... Budućnost hrvatskog turizma?“
06.10.10 Seminari, konferencije
Siromašnima teško do diplome
15.12.07 Alternativne (privatne)
Swoboda: Više obrazovanja i manje korupcije ključ za ulazak u EU
10.07.07 Više i visoke škole (državne)
Američki i hrvatski studenti o "leadershipu"
12.03.07 Više i visoke škole (državne)
U Zagrebu otvoreno poslovno Veleučilište "Vern"
   
 
 
Tražilica
 
 
Newsletter

Želite li primati
gospodarske novosti
na Vaš e-mail?
Prijavite se odmah!

E-mail:
Anketa